f
s
f

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Follow Me
TOP
Image Alt

UGANDA od 13.450 zł

UGANDA – AFRYKAŃSKA DŻUNGLA

UGANDA – AFRYKAŃSKA DŻUNGLA

13450 PLN / per person
(0 Reviews)

Jest wiele powodów, dla których warto odkrywać Ugandę. Bujne lasy deszczowe, sucha sawanna, jeziora, góry, plantacje herbaty, kawy i wodospady. Nic dziwnego, że sam Winston Churchill był tak zachwycony krajem, że nazwał go „perłą Afryki”.

 

Mokradła i sawanna są siedliskami jednych z najbardziej spektakularnych ptaków, kolorowych motyli i dzikiej przyrody na świecie. Szczycąc się ponad 1000 gatunkami skrzydlatych, Uganda to obowiązkowy kierunek na liście ich miłośników. Prócz latającej fauny, zobaczysz tu stada bawołów w Parku Narodowym Królowej Elżbiety, hipopotamy i słonie pijące wodę z kanału Kazinga lub wyruszysz na trekking w poszukiwaniu szympansów i goryli.

 

Dla pasjonatów mocnych wrażeń Uganda zaprasza na spływy kajakowe w Bunyonyi, wędrówkę po zboczach gór Rwenzori lub piesze safari, na którym staniesz oko w oko ze zwierzętami Wielkiej Piątki – to zwierzęta uważane za najgroźniejsze (dla myśliwych) na kontynencie, czyli słoń, nosorożec, lew, bawół i lampart.

 

Gotowy na wielką przygodę?

DLACZEGO POLECAMY:

szansa spotkania Wielkiej Piątki, czyli słonia, nosorożca, lwa, bawoła i lamparta!
lwy chodzące po drzewach
trekking z szympansami i gorylami
ponad tysiąc gatunków ptaków!
zjawiskowe jezioro Buyonyi z dwudziestoma dziewięcioma wyspami!

PROGRAM PODRÓŻY:

DZIEŃ 1 WYLOT

Wylot z Warszawy, spokojnego lotu!

DZIEŃ 2 ENTEBBE I KAMPALA

Rano wylądujesz już w Entebbe. Nasz wysłannik odbierze Cię z lotniska i wraz z nim pojedziesz do hotelu, gdzie odpoczniesz po długiej podróży. Możesz wybrać się na małe zwiedzanie miasta albo odpocząć. Już jutro zaczynasz wielką przygodę! 

DZIEŃ 3 PARK NARODOWY KIBALE

Po śniadaniu czeka Cię sześciogodzinna podróż do Parku Narodowego Kibale –  królestwa szympansów! Park zajmuje obszar prawie 800 km2. Dzięki zróżnicowanej wysokości znajdują się tutaj przeróżne formacje roślinne: od lasów tropikalnych na płaskowyżu Fort Portal, po położone u stóp doliny Wielkiego Rowu Afrykańskiego sawanny. Las stanowi dom dla wielu szympansów i innych gatunków naczelnych. 

 

Trasa prowadzi przez miasteczka, wioski oraz obfituje w malownicze widoki. Po drodze lunch i parę chwil na rozprostowanie nóg. Podróżujesz z prywatnym przewodnikiem, który dzień po dniu będzie Cię wprowadzał w niuanse ugandyjskigo życia. Po dotarciu na miejsce, zjesz pyszną kolację i odpoczniesz przed następnym dniem pełnych przygód.

DZIEŃ 4 TREKKING Z SZYMPANSAMI I SPACER PO BIGODI

Po śniadaniu udasz się do Kanyanchu River Camp, z którego wyruszysz na trekking z szympansami po lesie Kibali, będącym naturalnym miejscem ich bytowania. Trasa zazwyczaj trwa około 3 godzin lub dłużej. Zapewne już po paru krokach usłyszysz głośne nawoływanie szympansów, które od razu skutecznie rozpalą Twoją wyobraźnię. Na początku spostrzeżesz tylko głośne czarne kule mknące po ziemi albo skaczące w koronach drzew, stopniowo jednak zbliżysz się do nich bardziej, po to by obserwować ich zwyczaje, iskanie, zabawy i nasłuchiwanie języka, w którym każdy odgłos oznacza coś innego! Te fascynujące stworzenia to prawdziwe rozrabiaki, są bardzo szybkie i zwinne, ale w końcu zmęczone układają się na drzemkę wprost pod naszymi nogami, nic nie robiąc sobie z wizyty gości. Będziesz tu również wypatrywać koczkodanów czy mangabek. Po trekkingu czeka Cię lunch. 

 

Popołudniu odwiedzisz Bigoti Swamp, czyli obszar położony na bagnach Magombe, znany z szerokiej gamy różnorodności biologicznej, wśród których znajduje się kilka gatunków naczelnych, m.in.: koczkodany, pawiany czy mangaby. Poza nimi, znajdziesz tutaj również mangusty, świnie krzewowe, wydry i koziołki, odwiedzające teren, a pochodzące z sąsiedniego Parku Narodowego Kibale. Bigodi to raj dla obserwatorów ptaków, na terenie Bigoti Swamp rozpoznano już 138 ich gatunków!

 

Następnie powrót do hotelu na kolację i nocleg. (Opcjonalnie Bigoti Swamp możemy wymienić na wizytę u jednej z lokalnych społeczności, gdzie zobaczysz jak wyrabia się lokalny alkohol lub kawę oraz jak mieszkają tutaj tubylcy).

DZIEŃ 5-6 PARK NARODOWY QUEEN ELIZABETH

Po śniadaniu, czeka Cię trzygodzinna podróż do Parku Narodowego Królowej Elżbiety. Trasa wiedzie przez Rwenzori Mountain Range. Jeśli pogoda dopisze i nie będzie padał deszcz, pojedziesz malowniczą trasą, z której będziesz mógł zobaczyć jeziora w kraterach wulkanicznych, uformowane 10 tys. lat temu. W drodze do hotelu pojedziesz na safari w Parku Narodowym Królowej Elżbiety, będącym drugim największym parkiem narodowym w kraju. Park leży tuż przy granicy z Demokratyczną Republiką Konga. Zajmuje obszar ok. 2000 km2 między jeziorem Edwarda a jeziorem Jerzego. Park jest domem dla słoni, antylop, hipopotamów, lwów, gepardy czy lampartów. Zielony krajobraz parku ozdabiają kraterowe jeziora – pozostałości po wygasłych przed milionami lat wulkanach. Obecnie park wciąż jest jednak jednym z najczęściej odwiedzanych obszarów chronionych w Ugandzie.

 

Następnego dnia, wczesnym rankiem wybierzesz się na safari w parku. Później wrócisz do hotelu na lunch. Po zjedzonym posiłku czeka Cię rejs łodzią na Kanale Kazinga i jeziorze Edwarda. Z pokładu łodzi będziesz mógł zrobić zjawiskowe zdjęcia zwierzętom podchodzącym do wodopoju. Spotkasz tu liczne hipopotamy, słonie i… krokodyle. 

DZIEŃ 7-8 PARK NARODOWY NIEPRZENIKNIONY LAS BWINDI

Dziś rano wyruszysz już w stronę Parku Bwindi, który jest jednym z najbardziej biologicznie zróżnicowanych lasów w Afryce, domem dla goryli górskich. Droga do parku prowadzi przez obszar zwany „Szwajcarią Afryki”, a to ze względu na swój charakterystyczny tarasowy układ wzgórz. Po południu relaks i kolacja.

 

Kolejnego dnia czeka Cię przygoda życia! Rankiem wyruszysz na poszukiwanie rodziny goryli w nieprzeniknionym lesie Bwindi. Leżący w południowo-zachodniej Ugandzie, tuż przy granicy z Demokratyczną Republiką Konga, uznawany za najstarszy las deszczowy w Afryce. Zapierająca dech w piersiach gęsta dżungla, górskie potoki i kaskadowe wodospady to nie tylko dom goryli, ale i ponad 300 gatunków ptaków oraz 230 gatunków motyli! Las został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO ze względu na jego niepowtarzalną przyrodę oraz wyjątkowe znaczenie ekologiczne. 

 

Trek może zająć od 1 do 8 godzin. Każda 8-osobowa grupa wyrusza ze swoim przewodnikiem do określonej rodziny goryli. Przewodnik jest w kontakcie z ludźmi, którzy już od wczesnych godzin porannych tropią daną rodzinę i nakierowują Was we właściwe miejsce. Zwierzęta niejednokrotnie są całkowicie zanurzone w dżungli, a zatem bądź gotów na spacer na wszystkich danych Ci kończynach. Trudy tego treku zostaną szybko wynagrodzone. Spotkanie z gorylami jest doświadczeniem, które zostanie z Tobą na bardzo długo. Przed Tobą ogromnej postury, ale łagodnej natury, majestatyczne samce silverback, samice i młode, które są w całej gromadce najodważniejsze. Goryle są nieśmiałe, łagodne, spokojne – zupełnie odmienne od zwariowanych szympansów! Spędzisz z nimi jedną godzinę, bowiem to maksymalny czas ‘naruszania ich prywatności’. Przewodnik, mówiąc szeptem, opowie o zwyczajach spotkanej rodziny. 

 

Po dniu pełnym wrażeń, powrót do hotelu na kolację i nocleg.

DZIEŃ 9 JEZIORO BUNYONYI

Po śniadaniu, czeka Cię podróż do drugiego co do głębokości jeziora Afryki – Bunyonyi, rozbrzmiewającej śpiewem ptaków. Trasa wiodąca do jeziora jest trochę jak z bajki, zwłaszcza o wschodzie słońca. Malownicze góry, pagórki, bujna zieleń, czerwone drogi oraz dzieciaki w mundurkach pędzące na lekcje pieszo. 

 

Na jeziorze znajduje się aż 29 wysepek, otoczonych stromymi, tarasowymi zboczami, o różnej wielkości, a każda z nich posiada swoją historię. Wyspa dla skazanych – jak sama nazwa wskazuje, miała charakter pokutny – niegdyś w plemieniu Bakiga, gdy kobieta zachodziła w ciąże przed ślubem, było to traktowane jako ciężki grzech i za karę była wywożona na wyspę. Bunyonyi to magiczne miejsce, zwłaszcza w porannej mgle rosnącej nad spokojnymi wodami jeziora. Co ciekawe, w przeciwieństwie do wielu jezior w Afryce, jezioro jest wolne od bakterii czy groźnych zwierząt jak krokodyle czy hipopotamy, dzięki czemu możesz spokojnie się tu zanurzyć. Bajka! Po przyjeździe na miejsce, wybierzesz się w rejs łodzią na jedną z wysp – Batwa Pygmy. Popołudniu kolacja i nocleg.

DZIEŃ 10 POWRÓT

Po śniadaniu, transport na lotnisko w Kigali (Rwanda). Wieczorny lot powrotny do Warszawy. W Polsce wylądujesz kolejnego dnia.

HOTELE ZAPLANOWANE NA TRASIE PODRÓŻY

Entebbe Cassia Lodge 3*

Hotel mieści się w stolicy Kampala nieopodal Jeziora Wiktorii. Na terenie obiektu znajduje się biblioteka, duży salon rodzinny oraz basen, w którym zrelaksujesz się po podróży w samolocie.

czytaj więcej

W hotelowej restauracji zjesz przepyszny posiłek, podziwiając wspaniałe widoki na jezioro Wiktorii. Każdy z pokoi posiada klimatyzację, TV, balkon oraz łazienkę z ręcznikami w cenie. 

 

DLACZEGO POLECAMY

 • Restauracja serwująca pyszne posiłki
 • Darmowe WiFi na terenie całego obiektu
 • Przepiękne widoki na jezioro Wiktorii

Kibale Forest Camp

Ośrodek znajduje się w skrawku wiecznie zielonego lasu, na obrzeżach południowej części Parku Narodowego Kibale. Graniczy z bagnem Magombe (Bigodi Swamp). Oferuje 10 afrykańskich namiotów, schowanych w bujnym lesie. 

czytaj więcej

Zaobserwujesz tu rzadkie ptaki i piękne motyle. Poczujesz bliskość otaczającej przyrody, dzięki czemu nocleg tutaj wywoła niepowtarzalne wspomnienia.

 

DLACZEGO POLECAMY

 • Doskonałe położenie w Parku Narodowym
 • Bliskość z naturą
 • Restauracja serwująca pyszne czterodaniowe kolacje!

Twins Lake Safari Lodge

Twin Lakes Safari Lodge to rustykalny i kameralny ośrodek, położony na obrzeżach Parku Narodowego Królowej Elżbiety. Z ośrodka rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Park, jezioro Edwarda i Jerzego, pasma górskie Rwenzori, przez co bardzo prawdopodobne, że zobaczysz tam najpiękniejszy wschód i zachód słońca w życiu! 

czytaj więcej

Po prostu musisz to zobaczyć na własne oczy! Restauracja hotelowa serwuje dania kuchni międzynarodowej i lokalnej. Domki zaprojektowane zgodnie z współczesną kulturą afrykańską, posiadają łazienkę z umywalką i prysznicem.

DLACZEGO POLECAMY

 • Przepiękne widoki
 • Doskonałe położenie tuż przy Parku Narodowym Królowej Elżbiety
 • Restauracja hotelowa serwująca pyszne dania

Ichumbi Gorilla Lodge 3*

Ośrodek mieści się na szczycie wzgórza, zaledwie 10 minut spacerem od bramy Rushaga, Parku Narodowego Bwindi. W hotelu znajduje się również restauracja i bar, gdzie zamówisz kieliszek pysznego wina i zrelaksujesz się, obserwując przepiękną  panoramę parku. 

czytaj więcej

Każdy z pokoi posiada łazienkę z prysznicem, prywatny balkon, z którego możecie podziwiać spektakularny widok na krajobrazy lasu Bwindi

 

DLACZEGO POLECAMY

 • Ośrodek idealnie oddaje klimat Afryki 
 • Świetna lokalizacja, tuż przy bramie Parku Narodowego
 • Bezpłatne WiFi

Mutanda Lake Resort

Hotel, mieści się na półwyspie Lake Mutanda w cieniu gór Virunga. Przestronny ośrodek oferuje komfortowe zakwaterowanie i cudowne widoki. Domki dysponują prywatnym balkonem i łazienką, wygodnymi łóżkami i moskitierami. 

czytaj więcej

Hotel jest idealną bazą dla tropicieli goryli, miłośników wulkanów, ptaków, kochających leżakowanie nad jeziorem, a także osób poszukujących mistycznego miejsca na łonie natury. Weź ze sobą książkę, połóż się na hamaku, a zapomnisz o problemach i zrelaksujesz się nad wodami jeziora.

 

DLACZEGO POLECAMY

 • Restauracja serwuje pyszne dania przygotowywane z ziół i warzyw z własnego ogrodu
 • Bezpłatne wifi w hotelu
 • Przepiękne widoki

Arcadia Cottages

Zbudowany na wzgórzu hotel, posiada oszałamiające widoki na jezioro usiane dziesiątkami wysp i wulkan Virunga w oddali. Wszystkie domki posiadają własną łazienkę i widok z okna na jezioro. 

czytaj więcej

W hotelowej restauracji będziecie mogli wypić drinka na otwartym tarasie i zjeść dania kuchni lokalnej i międzynarodowej. Cały hotel prowadzony jest przez rodzinę, która posiada powiązania z lokalnym ludem. Miejsce to, przyczyniło się do rozwoju obszaru jeziora i mieszkającego tam ludu, m.in. doprowadzenie wody kranowej.

 

DLACZEGO POLECAMY

 • Bezpłatne WiFi
 • Magiczne spacery po okolicy
 • Pływanie w jeziorze Bunyonyi

CENA: JUŻ OD 13.450 ZŁ OD OSOBY

Cena zawiera:

 • Przeloty międzynarodowe: lot do Ugandy (Entebbe) i powrót z Rwandy (Kigali)
 • Transfery wewnętrzne: odbiór z lotniska w Entebbe, transport na lotnisko w Kigali
 • Zakwaterowanie: 1 noc w Kampala, 2 noce w Parku Narodowym Kibale, 2 noce w Parku Narodowym Królowej Elżbiety, 2 noce w Parku Narodowym Bwindi, 1 noc nad Jeziorem Bunyonyi
 • Śniadanie w Cassia Lodge
 • Śniadania, obiady i kolacje w hotelach: Kibale Forest Camp, Twins Lake Safari Lodge, Ichtiumbi Gorilla Lodge/Mutunda Lake Resort, Arcadia Cottages
 • Woda butelkowana w trakcie przejazdów
 • Prywatne zwiedzanie z anglojęzycznym przewodnikiem/kierowcą samochodem typu „Safari Jeep”
 • Bilety wstępu do wszystkich odwiedzanych parków
 • Safari w Parku Narodowym Królowej Elżbiety
 • Rejs łodzią po jeziorze Edwarda
 • Odwiedziny w Bigoti Swamp (community walk – spacer z lokalnym przewodnikiem wśród lokalnej społeczności)
 • Rejs po jeziorze Bunyonyi
 • Ubezpieczenie: KL 30,000 EUR, NNW 4,000 EUR, bagaż 400 EUR
 • Dedykowany box dla Podróżnika: samodzielnie napisany przewodnik z dokładnymi wskazówkami dotyczącymi Twojej podróży (znajdziesz tam także swoje bilety i vouchery). Przewodnik poprowadzi Cię za rękę podczas całej podróży. Znajdziesz w nim dokładne wskazówki dotyczące planu Twojej podróży, informacje o najciekawszych miejscach w okolicy, wskazówki co zrobić by się nie zgubić, gdzie zjeść, co zwiedzić, numery alarmowe, słowniczek, mapy i nasze porady podróżnicze
 • Opieka na miejscu: polski numer alarmowy czynny 24h/dobę oraz opieka lokalnego kontrahenta

Cena nie zawiera:

 • Wiz do Ugandy i Rwandy (w sumie 100 USD)
 • Pozwolenia na trekkingi z gorylami (700 USD/os.) i szympansami (150 USD/os.) Cena pozwolenia obejmuje wstęp do parku, tropienie z grupą strażników. Wykupienie pozwolenia nie gwarantuje zobaczenia goryli. Jeśli się to nie uda, UWA zwraca 50% ceny.
 • Napiwków dla kierowców i przewodników (dla lokalnych przewodników 3-5 USD za 1 os./dzień, dla rangerów/obsługi w rezerwacie 10 USD za 1 os./dzień, dla obsługi hotelowej/osoby sprzątającej 1 USD na dzień).
 • Kosztu szczepienia na żółtą febrę (jest obowiązkowe, ok. 200 zł).
 • Wyżywienia: oprócz wymienionego w ofercie
 • Testu na COVID-19 (jeśli wymagany)

Oferty katalogowe w Ugandzie

12
- Zapytaj o ofertę » -
PLN
 • Destination
 • Departure
  Kraków, Katowice
 • Departure Time
  8.30
 • Return Time
  17.30
 • Dress Code
  Casual, comfortable and light
 • Included
  5 Star Accommodation
  Airport Transfer
  Breakfast
  Personal Guide
 • Not Included
  Gallery Ticket
  Lunch
You don't have permission to register