f
s
f

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Follow Me
TOP
NEPAL EVEREST

NEPAL od 14.500 zł

NEPAL – TREKKING DO EVEREST BASE CAMP

NEPAL – TREKKING DO EVEREST BASE CAMP

11000 PLN / per person
(0 Reviews)

Nepal, państwo ukryte wysoko w środkowej Azji, przyklejone do zboczy Himalajów. Kraina, w której lodowe góry spotykają się z zielonymi polami herbaty, kolorowa kultura z obecnymi na każdym kroku religiami – hinduizmem i buddyzmem, a najlepsze raftingowe rzeki z najwspanialszymi szlakami trekkingowymi świata. Bliskość białych szczytów, serdeczność mieszkańców i niespotykane krajobrazy powodują, że ten piękny kraj stanie się bliski Twojemu sercu na całe życie. Naszą wyprawę zaczniesz od Katmandu, które słynie z różnorodności jedzenia, mnóstwa świątyń, feerii barw, smaków i zapachów. Później udasz się na niezapomniany trekking pod Górę Gór i rafting, a w okolicy naszego ulubionego miasta w kraju – Pokhary, zrelaksujesz się w nagrodę za wysiłek!

DLACZEGO POLECAMY:

ośmiotysięczniki na wyciągnięcie ręki
setki wspaniałych świątyń
zapierające dech w piersiach (dosłownie) górskie trekkingi
dziki rafting na rwących górskich rzekach
przyjaźni i zawsze uśmiechnięci ludzie
klimatyczne miasteczka

PROGRAM PODRÓŻY:

DZIEŃ 1  WYLOT

Wylot z Warszawy, przesiadka w Doha. Polecisz jedną z najlepszych linii lotniczych świata, miłego lotu!

DZIEŃ 2-3 KATMANDU

Rano wylądujesz w magicznym Katmandu. Przespacerujesz się po dzielnicy Thamel – to wielkie skupisko czaruje turystów: sklepiki, restauracje, świątynie, kadzidełka. Udasz się też do centrum miasta – Durbar Square. Kolejnego dnia z przewodnikiem odwiedzisz dzielnicę tybetańską i świątynie: Boudhanath, Syambhunath, Pashupatinath, przespacerujesz się przez Durbar Square w dzielnicy Patan.

DZIEŃ 4 LOT Z KATMANDU DO LUKLI, TREKKING DO PHAKDING

Dziś przyszedł czas na wielką przygodę! Rano zostaniesz zabrany na lotnisko, skąd odlecisz do Lukli. To tutaj rozpoczyna się trekking pod Górę Gór! Przed Tobą 3-godzinna wędrówka do Phakding (2652 m), gdzie spędzisz noc. Z Lukla szlak wiedzie nieco w dół poprzez lasy do wioski Chuplung i dalej w dół do Thado Khola, inaczej zwanej jako Kusum Khola oraz – przyjemnym spacerem – do Phakding. Tam miniesz kolejną wioskę 'Sherpa’ o nazwie Ghat. Jeśli pogoda dopisze, będziesz mógł dostrzec kilka ośnieżonych szczytów między innymi Mt Nupla (5885 m) czy Kusum Kangaru (6367 m). 

 

Czas trekkingu: 3-4 godz.

DZIEŃ 5 TREKKING Z PHAKDING DO NAMCHE BAZAAR (3,440m)

Przed Tobą kolejny dzień wędrówki. Po wejściu do Parku Narodowego Sagamartha szlak prowadzi stromo w górę roztaczając wokół zapierające widoki na Namche Bazaar, czyli bramę krainy Khumbu. Przejdziesz wzdłuż brzegów rzeki Dudh Koshi, przekraczając wiele razy ten majestatyczny nurt po mostach linowych ozdobionych chorągiewkami modlitwy, po czym wkroczysz do wioski Benkar i znów delikatnie pójdziesz w górę do Monzo i Jorsalle. Z Jorsalle wejdziesz do Parku Narodowego Sagamartha, nieco w dół przez most na drugą stronę rzeki. Po 10 minutach ponownie przekroczysz rzekę, pójdziesz w górę jej biegu przez około 20 minut, do następnego mostu nad Imja Khola. Z Phakding zajmie to około 2 godzin. Z mostu szlaki biegną w górę przez lasy sosnowe aż do Namche. Po drodze być może uda Ci się zobaczyć niektóre dzikie zwierzęta, ptaki, a także kilka szczytów gór.

 

Czas trekkingu: 4-6 godz.

DZIEŃ 6 AKLIMATYZACJA W NAMCHE (3,440m)

Dziś pora na aklimatyzację w Namche Bazaar. Namche to kolorowa wioska pełna urokliwych sklepów i interesujących handlarzy, wspaniałego jedzenia oraz urzekających widoków otaczających gór. 

 

Namche Bazar jest największą i najwyżej położoną wioską szerpańską w górach, a wszystko w otoczeniu górskich gigantów: strzelistej sylwetki Ama Dablam (6856 m), południowej ściany Lhotse (8516 m) i Everestu (8850 m). Zobaczysz jak wygląda życie obozowe w bazie pod Everestem i poczujesz prawdziwy zew przygody oraz powiew lodu od strony Icefallu, czyli lodowca Khumbu – najbardziej niebezpiecznego i zdradliwego miejsca w drodze na Dach Świata. Za tym widokiem i tymi wspomnieniami będziesz wzdychać do końca życia!

DZIEŃ 7 TREKKING Z NAMCHE BAZAAR DO TENGBOCHE (3,867m)

Kontynuujesz trekking wzdłuż wartkich wód Dudh Kosi, otoczonych cudowną scenerią górską. Spędzisz noc w pobliżu klasztoru Tyangboche, duchowego centrum obszaru Khumbu. Wewnątrz klasztoru wiszą niezwykle kunsztowne zdobienia. Stoi tam także posąg Buddy o wysokości 20 stóp oraz instrumenty muzyczne i togi 'lamów’. Jeśli szczęście dopisze, zobaczysz 'lama’ prowadzącego tradycyjną ceremonię oraz usłyszysz mistyczny śpiew i muzykę. Stąd roztaczają się przepiękne widoki na szczyty: Everest, Nuptse, Lhotse, Ama Dablam, Thamserku i Kwangde.

 

Czas trekkingu: 5-6 godz.

DZIEŃ 8 TREKKING Z TENGHOCHE DO DINGBOCHE (4,360m)

Z Tyangboche szlak opada w kierunku Debuche, przecina kolejne ekscytujące mosty linowe ponad Imja Khola i pnie się w górę do Pangboche, pośród tysiąca kamieni Mani. Szlak przebiega przez las utworzony przez rododendrony. Brniesz dalej pod górę podążając do tradycyjnej wioski 'sherpa’ – Dingboche – z wyśmienitymi widokami na Ihotse, szczyt Island Peak oraz Ama Dablam. Na pewno spodoba Ci się przechadzka przez wioskę, a także widoki na Ama Dablam, Everest i wiele innych szczytów.

 

Czas trekkingu: 5-6 godz.

DZIEŃ 9 AKLIMATYZACJA W DINGBOCHE (4,360m)

Dziś przeznaczysz kolejny dzień na odpoczynek i aklimatyzację. Istnieje opcja nieobciążającej wędrówki w górę doliny, w poszukiwaniu materiału na zdjęcia, samej doliny i otaczających gór obszaru Khumbu. Możesz stąd też udać się do Chhukung na wysokość 4730 m, co zajmie 3-4 godziny i podziwiać Dolinę Imjatse oraz lodowiec.

DZIEŃ 10 TREKKING Z DINGBOCHE DO LOBUCHE (4,940m)

Dziś przed Tobą wspinaczka na stromą pochyłość moreny utworzonej przez lodowiec Khumbu. Potem trasa wiedzie przez wyboisty i urwistą ścieżką do miejsca zwanego Loboje. Stąd nad dachami chatek wyłania się przepiękny widok na słynny grzbiet Lhotse, Makalu.

Czas trekkingu: 5-6 godz.

DZIEŃ 11 TREKKING Z LOBUCHE DO GORAK SHEP (5,170m) I DO EVEREST BASE CAMP (5,364m), POWRÓT GORAKSHEP

Trekking rozpoczyna się najwcześniej jak to możliwe. To bardzo miły etap z dobrym widokami aż do Gorekshep, Mt. Pumori i Mt. Nuptse. Po lunchu w Gorekshep kontynuujesz trekking do Everest Base Camp i zamarzniętego wodospadu Khumbu.

 

Od kiedy w roku 1922 brytyjska ekspedycja podjęła pierwszą próbę zdobycia góry, Everest zawładnął wyobraźnią niezliczonych rzesz podróżników. Kapryśna góra przez 36 lat odsyłała z kwitkiem nachalnych zalotników, by w końcu w roku 1953 ustąpić pod czekanami Tenzinga Norgaya i Edmunda Hilarego. Trekking do Everest Base Camp to jednocześnie jedna z najpiękniejszych tras trekkingowych na świecie, ale też możliwość przeżycia wielkiej przygody. Jest to bardzo trudna i wymagająca wyprawa, na którą trzeba być dobrze przygotowanym fizycznie, ale też podróż, z której bez wątpienia, nikt nie wraca taki sam.  Zobaczysz z bliska najwyższe szczyty Himalajów oraz poznasz życie mieszkańców himalajskich wiosek, dowiesz się, że jaki to bardzo pożyteczne zwierzęta. Górskie osady zamieszkałe są głównie przez Szerpów, którzy są buddystami, więc na trasie nie zabraknie buddyjskich akcentów, takich jak: klasztory, pagody, kamienie z wygrawerowanymi mantrami czy chorągiewki modlitewne powiewające na wietrze. Sami tubylcy pięknie ozdobieni kamieniami: turkusami, agatami, promieniują także od wewnątrz niesamowitym spokojem, radością i są nadzwyczaj pogodni, szczęśliwi i życzliwi. 

 

Po odpoczynku w Everest Base Camp, po podziwianiu widoków na otaczające góry i lodowiec, powrót do Gorekshep.

 

Czas trekkingu: 6-7 godz.

DZIEŃ 12-14 TREKKING W DÓŁ DINGBOCHE I PANGBOCHE

Przed Tobą bieg w dół. Himalaistom zajmuje to trzy dni, Tobie zajmie na pewno jeden! Kolejny dzień do wędrówka do Namche, a jeszcze następny – do Lukli.

DZIEŃ 15 POWRÓT DO KATMANDU

Dzisiaj wracasz samolotem do Katmandu. Z lotniska pojedziesz do znanego Ci już hotelu w centrum Thamel. Czas na odpoczynek po długich i męczących wspinaczkach.

DZIEŃ 16 RAFTING

Pora zobaczyć nieco inny Nepal. Kręte drogi, wartkie strumienie, ośnieżone góry! Dziś czeka Cię przygoda życia – White Water Rafting. Jeśli zawsze o tym marzyłeś to Nepal jest idealnym miejscem do tego ekstremalnego sportu! Spływająca z himalajskich szczytów dzika rzeka Trisuli to klasyk w skali światowej! Nepalscy instruktorzy, przewodnicy i ratownicy w kajakach zatroszczą się o Twoje bezpieczeństwo, dobrą zabawę i jedzenie nad brzegiem rzeki. Czeka Cię około 4-5 godzin wiosłowania, rozgrzej więc mięśnie przed tym niezapomnianym wysiłkiem! Po raftingu dotrzesz do „Drugiej Szwajcarii” – miasteczka Pokhara.

DZIEŃ 17-18 POKHARA

Relaks, zakupy, soki ze świeżych owoców, pyszne jedzonko i ostatnie spojrzenie na ośnieżone góry. Kolejne 2 dni spędzisz na relaksie i ładowaniu baterii przed powrotem do domu. Po jeziorze Phewa Tal, w którego tafli odbijają się śnieżne góry, popływasz kajakami, a po południu odpoczniesz na wynajętej za grosze łódce. Zobacz okolicę Pokhary, wynajmij motory na wschód słońca z Sarangkot – wzgórza górującego nad miastem, przepłyń łódką do świątyni Warahy, znajdującej się na wyspie pośrodku jeziora lub odwiedź Międzynarodowe Muzeum Górskie, w którym zobaczysz wyczyny Himalaistów i ślady Yeti… Wieczór spędź w restauracji nad jeziorem, zajadając się pysznym Dal Bhat i popijając kultowe piwo Everest.

DZIEŃ 19-20 KATMANDU

Dziś wrócisz do Katmandu, by zrobić ostatnie zakupy przed powrotem do kraju. To miasto, zdaniem wielu, należy do najpiękniejszych i najbardziej klimatycznych miast w Azji. Malutkie sklepiki, zapomniane knajpki, dziesiątki barwnych straganów, gryzący zapach kadzideł, malutkie kapliczki, monumentalne stupy, buddyjskie świątynie, zewsząd słychać gwar przekrzykujących się ludzi, dźwięk dzwonków pędzących rikszarzy – jest tłoczno, głośno i duszno, ale w tym tkwi największy urok tego miasta! Przejdź po raz ostatni dzielnicę Thamel wzdłuż i wszerz, sprawdź swoje umiejętności targowania się. Godną polecenia pamiątką są szale z wełny jaka, herbata czy tanie jak barszcz ubrania i sprzęt górski.

 

Poranek następnego dnia spędzisz jeszcze w stolicy, po czym wieczorem dotrzesz na lotnisko by odlecieć do Dohy. Tu spędzisz ostatnią noc wakacji – miłego zwiedzania tej stolicy Bliskiego Wschodu.

DZIEŃ 21 POWRÓT

Rano wylecisz z Dohy, by w Warszawie wylądować wczesnym popołudniem. Życzymy miłego powrotu do rzeczywistości!

HOTELE ZAPLANOWANE NA TRASIE PODRÓŻY

Katmandu - Hotel Mums Home 3*

W tym miejscu, dzięki przemiłej obsłudze, poczujesz się naprawdę jak w domu – to nasze ulubione miejsce w Katmandu.

czytaj więcej

Hotel położony jest w samym centrum miasta w dzielnicy Jyatha, Thamel – blisko stąd (spacerkiem) zarówno do najstarszych zabytków, świątyń jak i restauracji. Popołudniami możesz chillować i przyglądać się miastu z wysokości kilku pięter, na zielonym tarasie na dachu.  

 • Restauracja i bar
 • Taras na dachu
 • Super wygodne łóżka
 • Kawa i herbata w holu
 • Bezpłatne Wifi

Pokhara – Hotel Garuda Inn 3*

Urokliwy hotelik prowadzony przez przyjazną rodzinkę z pewnością przypadnie Ci do gustu.

czytaj więcej

Jest idealnie położony – w samym sercu Pokhary i zaledwie 100 metrów od jeziora Phewa. Możesz tutaj spróbować doskonałej kuchni lokalnej lub, jeśli zatęsknisz za domowymi smakami, także międzynarodowej. Dodaj do tego wszystkiego masę roślin, niesamowity widok, bardzo komfortowe pokoje i otrzymasz pełen obraz Himalajów.                                                                                                                                                                                                       

 • Dwie restauracje
 • Widoki na góry z okien
 • Taras na dachu
 • Świetne śniadanie
 • Bezpłatne Wifi

CENA: JUŻ OD 14.500 ZŁ OD OSOBY

Cena zawiera:

 • Przeloty międzynarodowe: Warszawa – Katmandu – Warszawa
 • Zakwaterowanie w pokojach jednoosobowych: 2 noce w Katmandu na początku wyjazdu, 1 po trekkingu i 1 przed wylotem (w sumie 4), 11 podczas trekkingu, 3 noce w Pokharze i 1 noc w Doha  
 • Śniadania w Katmandu i Pokharze
 • Trekking pod EBC: wszystkie konieczne opłaty, podatki i pozwolenia (TIMS oraz wejście do Parku Narodowego), lot do Lukli i z powrotem, zakwaterowanie w tea housach i lodgach, doświadczony angielskojęzyczny licencjonowany przewodnik oraz porter, a także ich wynagrodzenie, sprzęt, ubezpieczenie, loty, noclegi i jedzenie) 
 • Samochód z przewodnikiem podczas zwiedzania Katmandu
 • Transfery wewnętrzne: odbiór z lotniska w Katmandu i transfer do hotelu, po trekkingu odbiór z hotelu w Katmandu i przejazd nad rzekę, a następnie przejazd autobusem turystycznym do Pokhary. 
 • Rafting: wraz z wyżywieniem i transferami 
 • Lot wewnętrzny: z Pokhary do Katmandu lotem Yeti Airlines
 • Ubezpieczenie: KL 30,000 EUR, NNW 4,000 EUR, bagaż 400 EUR
 • Dedykowany box dla Podróżnika: samodzielnie napisany przewodnik z dokładnymi wskazówkami dotyczącymi Twojej podróży (znajdziesz tam także swoje bilety i vouchery). Przewodnik poprowadzi Cię za rękę podczas całej podróży. Znajdziesz w nim dokładne wskazówki dotyczące planu Twojej podróży, informacje o najciekawszych miejscach w okolicy, wskazówki co zrobić by się nie zgubić, gdzie zjeść, co zwiedzić, numery alarmowe, słowniczek, mapy i nasze porady podróżnicze
 • Opieka na miejscu: polski numer alarmowy czynny 24h/dobę

Cena nie zawiera:

 • Wyżywienia: oprócz wymienionego w ofercie (śniadań w Katmandu i Pokharze), około 10 $ na dzień, podczas trekkingu około 25 $ dziennie 
 • Opłaty wizowej (50 $ na lotnisku w Katmandu)
 • Zwiedzania – biletów wstępu do świątyń
 • Napiwków oraz prywatnych wydatków
 • Testu na COVID-19 (jeśli wymagany)

Oferty katalogowe w Nepalu

12
- Zapytaj o ofertę » -
PLN
 • Destination
 • Departure
  Kraków, Katowice
 • Departure Time
  8.30
 • Return Time
  17.30
 • Dress Code
  Casual, comfortable and light
 • Included
  5 Star Accommodation
  Airport Transfer
  Breakfast
  Personal Guide
 • Not Included
  Gallery Ticket
  Lunch
You don't have permission to register